Cephe işerinde; sıva, boya, cephe giydirmek, kaplama…vb. kullanılan pratik bir iskele sistemidir. Tekerlek takılarak mobil iskele olarak kullanılabilir. Temel parçaları; H çerçeve(42x2,5mm borulardan), Diagonaller(27x2,5mm borulardan) ve korkuluk(27x2,5mm borulardan)tur. Yardımcı elemanları; çelik kalas, alt ayar mili, merdiven ve boru kelepçeli duvar dayama elemanı.
Dış cephe iskelesinin iki sistemi mevcuttur.

1. Flanşlı kamalı iskele

Flanşlı kamalı iskeleler döşeme kalıbı ve kiriş kalıbı çalışmalarında kalıp iskele, bina dış cephe çalışmalarında ise çalışma iskelesi olarak kullanılmaktadır.Flanşlı iskele sistemleri yatay ve dikey elemanlardan oluşmaktadırlar. Döşemelerde ve kiriş altlarında düz bir sistem uygulamak için U başlıklı ayar milleri kullanılmaktadır. Alt ayar millerini ise zeminlerde kot farkı alınması amacıyla kullanılmaktadır. Merdivenli bir sistem olarak kullanılan inşaat iskele sistemi inşaat katları arasında geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Üretimini yaptığımız sistemler belirli testlerden sonra mühendislerimizce projelendirildikten sonra müşteri kullanımına sunulmaktadır.

2. H tipi cephe iskelesi

Bu tip iskeleler dış cephe çalışmalarında ve asansör boşlukları, bina içinde aydınlatma galerilerinde kullanılmaktadırlar. Hızlı kurulum ve pratik katlanırlığı sayesinde çalışma esnasında kolaylık sağlamaktadır. Üç parçadan oluşan sistem parçaları şöyledir; H ayağı, bir yatay çubuk ve iki çaprak çubuktur. Sistem kurulduktan sonra H tipi iskele için genel olarak alt ayar mili, boru kelepçeli duvar dayama elemanı, merdivenler yardımcı eleman olarak kullanılmaktadır.